W dniach 28-30.06.2021 r. 50 osobowa grupa (wychowankowie pieczy zastępczej, rodziny z dziećmi oraz matki z dziećmi) uczestniczyła w 3 dniowej wyciecze do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia (Zator) i do ZOO we Wrocławiu. Dodatkową atrakcją podczas wyjazdu był nocleg w Western Camp Resort w Zatorze – stylizowanym na amerykański Dziki Zachód, który zapewnił wiele atrakcji, tj. plenerową ekranizację filmów, nowoczesne boisko do piłki nożnej i siatkówki oraz niepowtarzalne place zabaw. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję spać w oryginalnych komfortowych, klimatyzowanych indiańskich tipi oraz kowbojskich wozach. Najwięcej przyjemności dzieciom, ale również ich rodzicom sprawił pobyt w Energylandii, w największym Parku Rozrywki w Polsce, gdzie uczestnicy projektu oprócz korzystania z kilkudziesięciu atrakcji, mogli korzystać z basenów, by móc aktywnie spędzić czas oraz schłodzić się w upalny dzień. W ostatnim dniu wycieczki, uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat zwierzaków z różnych zakątków świata w ZOO we Wrocławiu, czyli w najstarszej tego typu placówce w Polsce, posiadającej najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i w jedną z bogatszych kolekcji gadów i płazów w Europie. Wycieczka miała również walory integracyjne, gdyż wszystkie atrakcje wyzwalały dużo pozytywnej energii, co skłaniało uczestników projektu do dzielenia się wrażeniami i zaciśnięciem znajomości. Szkoda, że tak szybko czas mija. Pięknie było.

Na zakończenie ważna konkluzja. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taki wyjazd wychowanków pieczy zastępczej, rodzin z dziećmi oraz matki z dziećmi, które nigdy jeszcze nie doświadczyły wysokojakościowej atrakcji, to nie tylko zwykła wycieczka. Można wyróżnić dwa bardzo ważne i korzystne rezultaty takiego wyjazdu. Pozytywna zmiana zachowania uczestników, spowodowana zmianą otoczenia, relaksem, przeżyciem wielu nowych wrażeń, wpływa korzystnie na ich kondycję psychofizyczną. Są radośniejsi, mają więcej energii życiowej, z chęcią współpracują.

Pragniemy podziękować darczyńcy Fundacji KGHM Polska Miedź, choć brakuje nam słów, by okazać naszą wdzięczność. Mamy nadzieję, że uśmiechy, radość uwieczniona na zdjęciach z wyjazdu, będzie dla naszego darczyńca największym wyrazem wdzięczności.