W okresie od sierpnia do października 2023 r. nasze Stowarzyszenie realizowało projekt „Łączymy generacje w Powiecie  Kętrzyńskim”. Kolejny raz podkreślamy jak ważną rolę w naszym życiu stanowią więzi, tradycje, rodzina i lokalne środowisko W ramach projektu objęliśmy wsparciem grupę 45 osób, w tym 25 seniorów i 20 osób młodzieży – mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego.

Głównym działaniem  projektu był udział uczestników w wycieczce śladami historii Powiatu Kętrzyńskiego. Wycieczka inspirowana była książką wydaną przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego, pt. „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Kętrzyńskiego – Dwory i pałace” (opracowanie redakcyjne: Tadeusz Korowaj, Jerzy Kalicki).

Trasa wycieczki obejmowała miejscowości: Nakomiady, Wajsznory, Muławki, Łężany, Rodele, Drogosze, Jegławki.

Podsumowaniem projektu była gra w Bowling – dyscyplinę, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, ale także seniorów. Na terenie kręgielni mogliśmy korzystać również z gry w bilard. Wówczas odbyły się rozgrywki bilardowe i gry w kręgle – seniorzy kontra młodzież. Każdy niezależnie od wielu oraz sprawności fizycznej mógł spędzić czas na wspaniałej zabawie.