W dniach 28-30 czerwca 2021 r. grupa 50-osobowa uczestniczyła w 3 dniowej wyciecze do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia (Zator) i do ZOO we Wrocławiu. Dodatkową atrakcją podczas wyjazdu był nocleg w Western Camp Resort w Zatorze – stylizowanym na amerykański Dziki Zachód, który zapewnił wiele atrakcji, tj. plenerową ekranizację filmów, nowoczesne boisko do piłki nożnej i siatkówki oraz niepowtarzalne place zabaw. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję spać w oryginalnych komfortowych, klimatyzowanych indiańskich tipi oraz kowbojskich wozach. Najwięcej przyjemności dzieciom, ale również ich rodzicom sprawił pobyt w Energylandii, w największym Parku Rozrywki w Polsce, gdzie uczestnicy projektu oprócz korzystania z kilkudziesięciu atrakcji, mogli korzystać z basenów, by móc aktywnie spędzić czas oraz schłodzić się w upalny dzień. W ostatnim dniu wycieczki, uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat zwierzaków z różnych zakątków świata w ZOO we Wrocławiu, czyli w najstarszej tego typu placówce w Polsce, posiadającej najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i w jedną z bogatszych kolekcji gadów i płazów w Europie. Wycieczka miała również walory integracyjne, gdyż wszystkie atrakcje wyzwalały dużo pozytywnej energii, co skłaniało uczestników projektu do dzielenia się wrażeniami i zaciśnięciem znajomości. Szkoda, że tak szybko czas mija. Było pięknie.

Na zakończenie ważna konkluzja. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że są dzieci które nigdy jeszcze nie doświadczyły wysokojakościowej atrakcji, to nie była zwykła wycieczka. Można wyróżnić dwa bardzo ważne i korzystne rezultaty takiego wyjazdu. Pozytywna zmiana zachowania uczestników, spowodowana zmianą otoczenia, relaksem, przeżyciem wielu nowych wrażeń, wpływa korzystnie na ich kondycję psychofizyczną. Są radośniejsi, mają więcej energii życiowej, z chęcią współpracują.

Pragniemy podziękować darczyńcy Fundacji PZU, choć brakuje nam słów, by okazać naszą wdzięczność. Mamy nadzieję, że uśmiechy, radość uwieczniona na zdjęciach z wyjazdu, będzie dla naszego darczyńcy największym wyrazem wdzięczności.