W trzecim kwartale 2021r. nasze Stowarzyszenie przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie zorganizowało projekt pt.: „Krajoznawczy kwartał w Powiecie Kętrzyńskim”.  

Raz w miesiącu tj. w lipcu, w sierpniu i we wrześniu 20 osobowa grupa osób miała okazję zwiedzać okolice i atrakcje turystyczne, a także poznać walory turystyczne naszego regionu.

W miesiącu lipcu uczestnicy projektu mogli zapoznać się z historią naszego miasta odwiedzając Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Zwiedzili także Stado Ogierów, w którym mieści się najdłuższa stajnia w Europie, licząca ok 200m. Zwieńczeniem wycieczki był pobyt w kompleksie rekreacyjno-sportowym „Kętrzynianka”.

W sierpniu uczestnikom projektu zorganizowaliśmy wycieczkę do Gierłoży w ramach, której zwiedzano Wilczy Szaniec – siedzibę główną Hitlera oraz dom Ewy Braun. Ostatnim etapem sierpniowej wycieczki był przejazd do Mazurolandii – zwiedzanie parku miniatur oraz korzystanie z atrakcji obiektu tj. Gród Rycerski czy Muzeum Militariów.

W ostatnim miesiącu krajoznawczego kwartału tj. we wrześniu odbyła się wycieczka do Św. Lipki oraz Reszla. W Św. Lipce oprócz zwiedzania Sanktuarium Maryjnego i Muzeum Jezuitów, uczestnicy projektu mieli okazję uczestniczyć we mszy św. oraz w prezentacji organów w postaci kilkunastominutowego koncertu. Pobyt na Zamku w Reszlu rozpoczął się od zwiedzania wieży oraz lochów, w których znajduje się Wystawa Narzędzi Tortur. Na zakończenie uczestnicy przespacerowali się malowniczymi uliczkami Reszla.

Podczas każdej zorganizowanej wycieczki na uczestników projektu czekał posiłek. Wizyta w lokalnej restauracji stanowiła nie tylko okazję do integracji uczestników projektu ale także do zapoznania się z ofertą gastronomiczną i możliwością skosztowania tradycyjnych regionalnych potraw.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Powiatu Kętrzyńskiego.